26 listopada 2010

Zara Wampirzyca, T.2: Zara kontra Drakula

W drugiej odsłonie Zary nad głowami wampirycznych bohaterów zbierają się czarne chmury! Zara wbija swe zęby w szyję pierwszej ofiary, w związku z czym Pabstem i trumną Drakuli zaczyna interesować się banda agresywnych wieśniaków. Warto pamiętać, że zabobonny chłop nie przepuści również nieumarłemu! Ponownie przekonujemy się, że rodzicom nie zawsze wychodzi na zdrowie podglądanie swych dorodnych córek, gdy te zostają same w swoim pokoju... Emocjonujący cliffhanger na zakończenie tomiku stanie się od tej pory znakiem rozpoznawczym serii.

Autorzy zdradzili, że przy tworzeniu image'u bohaterki zapatrzyli się na Catherine Deneuve. Prawdę mówiąc, trudno wychwycić podobieństwo podczas czytania komiksu. Najbardziej dostrzegalne jest na okładkach, będących dziełem zupełnie innego grafika... Twórcy mieli jednak nosa, gdyż kilka lat później Deneuve okazała się doskonałą wampirzycą, tworząc wraz z Davidem Bowie niezapomniany duet w Zagadce nieśmiertelności Tony'ego Scotta.

Zapraszam do lektury!

PS. A propos trumny Drakuli: scenarzysta Renzo Barbieri popełnił tutaj pewną gafę, najwyraźniej zapominając o tym, co wydarzyło się w tomiku pierwszym. Czy ktoś jeszcze wychwycił ten błąd?

3 komentarze:

  1. milo. akurat dzis zaczalem pierwszy tom czytac. wielkie dzieki

    OdpowiedzUsuń
  2. Drugi tom wydaje się ciekawszy niż pierwszy, co dobrze prognozuje na przyszłość. Zara staje się trochę bardziej wyrafinowana i (mam nadzieję) przestaje być głupiutka. Rozwija swoją perfidną naturę. Podobało mi się, że jej zboczony ojciec zwariował - należało mu się. Zastanawiam się, co te dziewczęta jedzą, że mają takie obfite kształty? Czy to te grzybki w lesie? (o_0)

    Co do Catherine to też nie widzę podobieństwa, ale Zagadka to wspaniały wampirzy film. Zarę czytam dalej, tylko czemu nie ma wszystkich tomów po kolei? (^_^)

    P.S. Cóż to za gafa popełniona przez scenarzystę? Ja się nie dopatrzyłam.

    OdpowiedzUsuń